Okolica - Kwisa Hotel

Przejdź do treści

Świeradów-Zdrój i Okolica

Świeradów Zdrój to malowniczo położone miasto nad rzeką Kwisą, pomiędzy Grzbietem Wysokim, a Kamienickim Gór Izerskich. Od lat  przyciąga rzesze kuracjuszy i turystów. Cisza i spokój, brak zgiełku wielkich wczasowisk, tryskające lecznicze źródła wód mineralnych i specyficzny śródgórski mikroklimat sprawiają, że można tu doskonale wypoczywać przez cały rok.  Miasto i jego okolice to także doskonałe tereny do uprawiania różnych form turystyki.

Główne atrakcje turystyczne miasta:
deptak uzdrowiskowy, źródełka wody mineralnej – poidełka,izerski park ciemnego nieba, pracownia piernikowa Isabell, dom zdrojowy, hala spacerowa, muzeum zdrojowe, kolej gondolowa, sztuczna grota, grób Liczyrzepy, fontanny świeradowskie, izerski punkt antygrawitacyjny, schronisko na stogu izerskim, park zdrojowy, czarci młyn, willa Fabrykanta – obecnie Cottonina – Villa&Mineral SPA Resort, izerska łąka. Warto odwiedzić  również ciekawe miejsca np.  punkty widokowe, wodospad Kwisa.

Bardziej aktywnych zachęcamy do wycieczek pieszych i skorzystania z tras biegowych po naszych pięknych szlakach i trasach dla biegaczy. M.in. szlak śladem izerskich tajemnic, na stóg izerski, na stóg izerski Smrek, na Zajęcznik – ścieżką edukacyjną, na Sępią Górę, do Czerniawy Zdroju, izerski szlak cietrzewia, ścieżka dydaktyczna – model układu słonecznego, na polanę izerską i inne.

Dla osób uwielbiających rowery - Single Tracki - naturalne ścieżki rowerowe, budowane i utrzymywane przy maksymalnym poszanowaniu okolicznej przyrody. Kilkanaście tras rowerowych o nachyleniu 5%,  i szerokość nie przekraczającej 1 m. są tak przygotowane, aby sprawić frajdę z jazdy doświadczonym rowerzystom i zapewnić dobrą zabawę rodzinom z dziećmi.
Dla kurujących się możliwość z korzystania z  szerokiego  wachlarza zabiegów leczniczych jak i zabiegów Spa i wellness, jaskinie solno –jodowe,

Coś dla naszych pociech: Boiska wielofunkcyjne ORLIKI, Skate park, Minigolf, Aquapark, place zabaw i inne.

Na szczególną uwagę zasługują również organizowane od 1993 roku Świeradowskie Spotkania Zespołów Wykonujących Muzykę Dawną. Artyści prezentują oryginalną muzykę polską i europejską z XII - XVII w.. Jest to jedna z nielicznych możliwości zobaczenia ubrań z dawnych epok oraz usłyszenia takich instrumentów jak: fidel, cynk, lutnia, szałamaje, lira korbowa i innych.


Świeradów - Zdrój  ul.Zdrojowa 8
Wróć do spisu treści