Okolica - Kwisa 2 , Świeradów-Zdrój

Przejdź do treści

Świeradów-Zdrój i Okolica

Świeradów-Zdrój to niewielkie, jednak urocze uzdrowisko położone w Górach Izerskich na płd-zach Polski, na wysokości 450-710 m n.p.m. Nieprzypadkowo określone jako kraina świętych żab, z powodu krążącej legendy, nazywany jest również perłą uzdrowisk dolnośląskich. Dzięki występującym na tym terenie źródłom wód radoczynnych, złożom borowiny, leczone są tu choroby narządów ruchu, reumatyczne, układu krążenia i kobiece.

Cudowne kąpiele, ciepłe okłady, źródlana woda do picia przyciągają do Świeradowa powtórnie, zarówno kuracjuszy jak i turystów z Polski i zagranicy. Unikalny, podgórski klimat, ale też usytuowanie u zbiegu granicy polsko - czeskiej oraz polsko – niemieckiej są wielką zaletą miejscowości. Tylko tu goście zjedzą śniadanie w Świeradowie, na obiad pojadą do Czech
np. do pobliskiego Harrachova, a na kolację do Niemiec. Wodospady, lasy, malownicze szlaki turystyczne oraz wszechstronne ścieżki rowerowe znajdą uznanie u tych mniej i bardziej aktywnych urlopowiczów. Zimą na naszych gości czeka nowoczesna kolej gondolowa kursująca na Stóg Izerski, a przy niej 3km dobrze przygotowanych tras narciarskich oraz inne mniejsze wyciągi narciarskie.

Świeradów jako jedno z najstarszych i najpiękniejszych Polskich uzdrowisk oraz Góry Izerskie urzekły już wielu artystów: malarzy, poetów, muzyków czy aktorów. W oazie ciszy i spokoju tworzą, malują, komponują, organizują wieczory poetyckie i festiwale muzyczne. W mieście odbywa się przez cały rok szereg imprez kulturalnych i sportowych: m.in. Puchar Sudetów w Narciarstwie Alpejskim i Biegowym, Bike Maraton, Europejskie Spotkania Młodych Muzyków, Międzynarodowe Spotkania z Muzyką Dawną.


Świeradów - Zdrój  ul.Batorego 2
Wróć do spisu treści